Mazovia-Garden: Warunki stawiane przez sieci nie sprzyjają rozwojowi grup.

Ewelina Włodarska: Powodem założenia Grupy Mazovia-Garden była perspektywa wspólnej sprzedaży większych i jednolitych partii towarów oraz podniesienia jakości wspólnie produkowanych owoców, a głównie owoców miękkich, ponieważ pierwsi udziałowcy się w tej produkcji specjalizowali. Na dzień dzisiejszy uważam, że była to dobra decyzja, choć nie bez zagrożeń – największym zagrożeniem było i nadal jest nie realizacja naszych planów, lecz ciągła niewiadoma związana z interpretacją ustaw/przepisów przez nasze instytucje, co najbardziej utrudnia nam prace.

Macie bogatą ofertę owoców, w tym owoców miękkich. Z czego wynika ta różnorodność? Czy zamierzacie ją zachować, czy może dążycie do ograniczenia oferty i specjalizacji w określonych gatunkach i odmianach?

Nasza oferta odzwierciedla produkcję naszych członków, to nam daje możliwość zapewnienia szerokiej palety produktów naszym odbiorcom. Od początku powstania grupy naszym celem była specjalizacja produkcji w owocach miękkich, lecz jest to produkcja sezonowa. Musieliśmy zapewnić dostawy naszym odbiorcom przez cały rok, dlatego poszerzyliśmy naszą paletę o owoce, takie jak jabłka i gruszki, co dało nam możliwości ciągłej pracy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top